Americká vláda schválila další 45denní prodloužení obchodování s Huawei Dalo se to očekávat

12.03.2020 12:30 / od Honza Nuc
foto:  Huawei foto:  Huawei foto:  Huawei foto:  Huawei
  • Americká vláda prodlouží čínské společnosti Huawei možnost obchodovat s některými firmami ve Spojených státech.
  • Prodloužení o pětačtyřicet dní má platit od 1. dubna letošního roku a týká se především obchodu s operátory.

Čínská společnost Huawei má již od května 2019 zákaz obchodovat s americkými firmami, respektive až na pár výjimek. Od minulého roku však americká vláda uděluje Huawei různé výjimky a prodloužení. Samozřejmě je to ale kvůli tomu, že Spojené státy technologie Huawei stále v lecčem potřebují. Především se jedná o tamní mobilní operátory, kteří využívají právě infrastrukturu od Huawei, případně od ZTE. Operátoři dle nařízení vlády musí postupně tyto čínské technologie vyměnit. Spojené státy dokonce vytvořily fond, který má menším operátorům pomoci. 

Od středy 1. dubna tak Huawei dostává další 45denní prodloužení výjimky a může obchodovat s některými společnostmi. Tedy, řekl bych, že je to naopak. Některé americké společnosti mají povolené obchodovat s Huawei, neboť potřebují jejich technologie. Americká vláda dokonce zjišťuje u společností, organizací i široké veřejnosti, zda by měla podobné výjimky a prodloužení udělovat i nadále a zda jde o dobrý nápad. Vláda tak chce zjistit, jak moc jsou produkty Huawei ve Spojených státech potřeba.

Pokud by však už žádné prodloužení nebylo, převážně pro ony menší operátory by se jednalo o závažný problém, protože by nemohli poskytovat své služby a tím pádem by někteří obyvatelé mohli být bez signálu. Každopádně na celou situaci může mít vliv i samotné Huawei. Přece jen, pokud by se čínská společnost rozhodla, že už má takového cirkusu dost, mohla by prostě přestat dodávat i těm málo firmám, které s ní mají možnost obchodovat. Pro Huawei by se zřejmě nejednalo o vítaný ekonomický krok, na druhou stranu by mohlo znepříjemnit život Spojeným státům.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.