Amazon představil vlastní službu pro streamování her jménem Luna Zatím bude jen v USA

25. září 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Amazon
  • Americký gigant Amazon představil vlastní službu k streamování her, kterou nazval Luna.
  • Společnost se tak přidává ke službám jako Stadia od Googlu, GeForce od Nvidie či xCloud od Microsoftu.

Princip streamovací služby Luna je v podstatě stejný jako u ostatních společností. Za určitou měsíční částku budete mít přístup k herní knihovně, respektive hernímu cloudu. Je potřeba mít ale dobré internetové připojení, aby veškerý online přenos probíhal plynule a v pořádku. Pak už můžete hrát na televizi, telefonu, tabletu nebo externím monitoru. K službě Luna Amazon připravil i vlastní herní ovladač, ale pokud už máte nějakou herní konzoli, můžete využít třeba DualShock z PlayStationu, ovladač z Xboxu nebo prostě myš a klávesnici.

Reklama

Cenovka programu Luna+ bude zajímavá, protože pro začátek má stát 5,99 dolarů, což vychází zhruba na 140 korun za měsíc. To je rozhodně výborná částka, ale je důležité zmínit, že nejprve se dočkají zájemci ve Spojených státech. Dostupnost v Evropě je prozatím neznámá. Předplatitelé budou mít přístup k velké knihovně herních titulů a za další poplatky by si měli vybírat i z různých balíčků. Prozatím má být přístupný balíček od Ubisoftu. Tím pádem to vypadá, že budou k dispozici různá herní studia s jejich tituly za dodatečné poplatky.

Podpora je prozatím přislíbená pro počítače, Macy, iPhony či iPady. Android by měl následovat v závěsu. Aby Luna správně fungovala, je potřeba rychlost internetu minimálně 10 Mbps. Pokud ale žádáte 4K obsah, potřebujete alespoň 35 Mbps. Pokud byste chtěli hrát na cestách, tak to asi nebude úplně vhodné, pokud nemáte neomezený datový tarif. Za hodinu hraní ve Full HD totiž Luna spotřebuje zhruba 10 GB dat. Full HD přitom zvládne Luna streamovat až v 60 FPS. Prozatím přislíbené herní tituly jsou Metro Exodus, Resident Evil 7, Assassin´s Creed Valhall, Far Cry 6, Overcooked 2 či Watch Dogs Legion.


Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.