Ajajaj. Policisté zjistili, že má 13 tisíc telefonů Vivo stejné IMEI číslo Poměrně závažný problém

08.06.2020 16:30 / od Honza Nuc
foto:  Vivo
  • Sériové číslo je unikátní kombinace čísel a písmen a každý mobilní telefon či tablet ho má jiné pro snazší identifikaci.
  • V Indii však přišli policisté na to, že tisíce telefonů Vivo mají stejné sériové číslo, což je navíc v zemi nelegální.

IMEI (International Mobile Equipment Identity) se používá k indentifikaci konkrétního mobilního zařízení nebo tabletu. Operátoři podle tohoto čísla mohou v případě potřeby telefon zablokovat a servisy se podle těchto čísel také řídí a mají je v systému. Jeden z příslušníků policie v indickém Mérathu měl telefon Vivo v servisu a když jej dostal zpět, začaly se u něj objevovat systémové chyby. Když se policista podíval na sériové číslo, tak poté zjistil, že se změnilo. Po vyšetřování policisté zjistili, že více než 13 tisíc telefonů stejného výrobce má identické IMEI. Vivo tak čelí žalobě, protože jsou zde takové praktiky od roku 2017 trestné.

Pokud by totiž mobilní operátor z jakéhokoliv důvodu omezil pro určité IMEI služby, dotklo by se to dalších třinácti tisíc uživatelů, nejen jednoho konkrétního. Stejně tak by byl problém v oněch servisech, kde by mohli opravit jeden telefon a dalším lidem už reklamaci případně neuznat. Další možností je, že bude policii nahlášen telefon jako kradený a vznikne tak 13 tisíc "potenciálních zlodějů" se stejným telefonem.

V Indii takové praktiky nejsou ničím novým. V minulém roce totiž v jiné části Indie přišli na více než 50 tisíc zařízení se stejným IMEI, jak popsal deník The Times of India.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-9. červen 2020

    Jj, proč neušetřit na nákladech (pro;)jde-li to :D Jak vidno, ani relativně dost značkový Ťaman se s tím nepáře. Už na tom je vidět, že jim není nic svaté a tím spíš ani státně militárnímu Huawei nelze věřit v ničem.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.