Aibo je ještě roztomilejší! Robůtek od Sony dostává novou barevnou variantu Vypadá skoro jako skutečný beagle

25.01.2019 13:50 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Malý psí robot od Sony dostává novou speciální edici
  • Nově bude k dispozici v hnědé barvě, díky které působí opět o něco přirozeněji
  • Cena bude ovšem čistě v přepočtu nepochybně vyšší než 65 tisíc korun

Jestli byste chtěli domů psa, ale z nějakého důvodu si jej pořídit nemůžete nebo máte alergii, tak si pořiďte Aiba. Alespoň tak prezentuje svého psího robůtka Sony, které jej už nějakou dobu prodává. Na obrázcích se to nemusí zdát, ale naživo je tato již druhá generace robota velice roztomilá a kupříkladu na CESu si získal Aibo srdce každého kolemjdoucího.  

Díky soustavě senzorů, kamer a 22 bodů artikulace se potom Aibo dokonce i pohybuje a chová jako pejsek. Vždycky přicupitá k novém člověku, vrtí se a vrní, pokud jej podrbete, štěká a můžete ho i učit různé triky. Ne vždy musí Aibo poslechnout, ale pokud na váš pokyn něco udělá a vy ho pochválíte vlídným slovem a podrbáním, tak umělá inteligence začne postupně zvyšovat prioritu tohoto pokynu pro příště. Získáváte tak lepší pravděpodobnsti, že příště poslechne Aibo hned. Pokud však budete Aiba ignorovat, tak se k vám bude chovat hůř a nebudou poslouchat. 

Zkrátka je tu spousta funkcí, díky kterým působí Aibo jako skutečný pejsek, avšak nikdy moc reálně nevypadal. Přeci jen typická roboticky bílá barva není úplně nejpřirozenější. To ovšem Sony nyní částečně napravuje speciální edicí, které je už hněda a napodobuje vzory beaglů. Pořád si ale budete muset za tuhle věcičku zaplatit mnohem více než za skutečného psa. U nás se zatím Aibo neprodává, ale v USA už nějaký ten měsíc ano a cena je čistě jen v přepočtu kolem 65 tisíc korun


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.