7nm procesor Snapdragon 855 je oficiálně představen společně s 5G modemem Čísly se Qualcomm kupodivu nechlubí

05.12.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Snapdragon 855 se chlubí novou 7nm výrobní technologií i pozměněnou architekturou jader
  • Výsledkem je úspornější a výkonnější procesor s až trojnásobným zvýšením výkonu v umělé inteligenci
  • Zlepšilo se mapování hloubky obrazu a natáčení 4K HDR videí v 60 FPS je rovněž úspornější

Dnes už všechny spekulace ohledně další generace procesorů končí. Qualcomm představil jako poslední svůj 7nm procesor Snapdragon 855. Již delší dobu víme z uniklých výsledků benchmarků, že půjde s největší pravděpodobností o nejvýkonnější procesor roku 2019, avšak samotný Qualcomm se kupodivu konkrétními čísly nechlubí. Namísto toho došlo na hodinové povídání o velkoleposti 5G. Pár střípků o samotném procesoru ale máme. Má být třikrát výkonnější než předchozí generace. A mimochodem se prý Snapdragon 855 chlubí dvojnásobnou výkonností oproti dříve představeným 7nm procesor, čímž se myslí Huawei Kirin 980 a Apple A12.


Zároveň tu máme nové mapování hloubky obrazu v 60 FPS během natáčení, což vylepší zejména rozšířenou realitu. Mohlo by to však znamenat teoreticky také zlepšení portrétního režimu. Setkáváme se tu rovněž s natáčením ve 4K HDR v 60 FPS, přičemž je během natáčení nový procesor o 25 % úspornější na baterii. Ostatně procesor jako takový má být daleko úspornější díky nové výrobní technologii a architektuře svých osmi jader. Velkým tahákem má být pak nový X24 modem, který by měl být schopný stahovat až rychlostí 2 Gb/s.  

Navíc je Snapdragon 855 také prvním procesorem od Qualcommu s podporou 5G sítí. Tento modem však není přímo součástí základního čipsetu. Aby mohli výrobci 5G ve svých zařízeních využívat musejí dát na základní desku samotný procesor, LTE modem X24, a navíc ještě samostatný 5G modem X50. To znamená, že každé zařízení se Snapdragonem 855 ještě nemusí nutně podporovat 5G. Telefony s novým procesorem můžeme přitom čekat pochopitelně již začátkem roku 2019, kdy se začnou postupně představovat vlajkové modely.  Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.