17palcové herní dělo v 15palcovém těle? To nabízí nový ROG Zephyrus S Zvýšila se výrazně kapacita baterie!

14.01.2019 19:35 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Nový 17palcový model ROG Zephyrus S nabízí 144Hz displej s Nvidia G-Sync a velice tenkými rámečky
  • Mě ovšem nejvíce nadchlo zvětšení baterie o 50 % při zachování tenkosti stroje
  • Výkon je pochopitelně špičkový s nejnovějším procesorem Core i7, grafikou GeForce GTX 2080 a až 24GB RAM

ASUS jsme hledali všude v halách CESu celkem dost dlouho a bez výsledku. Až ke konci veletrhu se k nám doneslo, že se chtěl tento výrobce letos trochu odtrhnout od stáda a měl celý týden stánek kousek od hlavního výstaviště. To nás pochopitelně nezastavilo a hned jsme se za ASUSem vydali, jelikož jsme se chtěli podívat a nové herní notebooky.  

Jedním z nich je nový ROG Zephyrus S GX701, který mě velice nadchl. Po celou dobu letošního veletrhu totiž píši články a upravuji fotky na předchozím Zephyru a tak mám přímé porovnání. Když jsem nový 17palcový model viděl, tak jsem úhlopříčce ani nechtěl věřit. Tento herní stroj má totiž velice tenké rámečky kolem svého 144Hz displeje s Nvidia G-Sync, takže velikostně je na tom stejně jako můj 15palcový model

Je tu rovněž řada dalších vylepšení, z nichž jsem nejradši za baterii, která je o 50 % větší. Pořád to nebude žádný maratónec, ale možná už vydrží alespoň déle než nějakou tu hodinu práce. Stejně budou mít ale majitelé tento kousek vždy napájený z obří nabíječky. Tu však můžete u nového modelu vyměnit dokonce i za menší, jelikož Zephyrus nyní podporuje nabíjení skrz 65W USB-C nabíječku. To znamená, že jej můžete udržovat v chodu třeba i pomocí powerbanky. Sice nepojede přes USB-C nikdy na plný výkon a na hraní to tedy nebude, ale volbu oceňuji. 

Pořád jde totiž na herní poměry o velice tenký notebook, který přímo vybízí k nošení. Velký důraz je kladen opět na chlazení, jenž je všude, kam se jen podíváte. Kvůli němu musela ostatně ustoupit i slušná klávesnice s poněkud horším touchpadem, který supluje také jako dotyková plocha s čísly. Dále se přidalo více barevného LED podsvětlení a zvláštní mechanické kolečko nad klávesnicí. To působ stejně jako u myši a ovládá se s ním hlasitost. Podle toho, jak moc hlasitosti máte, pak svítí LEDka pod ním silněji a silněji. Proč je zde taková blbost, když je u klávesnice místo pro normální tlačítka, úplně nevím, ale proč ne. Funguje to. 


Co se hardwaru týče, tak vás asi nepřekvapím. Je zde Intel Core i7-8750H, grafiku obstará GeForce RTX 2080, nechybí až 24 GB RAM a více jak 1 TB SSD. Opět jde zkrátka o pořádnou herní bestii, ale streameři mezi vámi se mají stejně čeho obávat. Rámečky notebooku jsou totiž tak tenké, že ASUS přední kamerku vynechal, jelikož vespod displeje by vypadal obraz nelichotivě. Proto se vyrobila k notebooku externí kamerka s Full HD rozlišením a 60 FPS, jež lze snadno přicvaknout k displeji, nebo ji můžete umístit i jinde. Zda ovšem bude součástí balení záleží na jednotlivých trzích, takže držme palce tomu našemu. 

Velký ROG Zephyrus S se totiž ASUS takto na první pohled velice povedl. Cena bude pochopitelně závislá na konfiguraci a nizká nebude. Oficiální o ní však ASUS nehovoří, jelikož zetím neodhalila Nvidia ani verzi grafiku, kterou v tomtu kousku nalezneme. Na trh by se však měl Zephyrus dostat do nějakých dvou měsíců.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.