100x Vesmírný zoom! Specifikace Galaxy S11+ vám pomohou zapomenout na design... možná Dle Geekbench je však telefon slaboch

25.11.2019 16:54 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Galaxy S11+ se má pochlubit 48Mpx teleobjektivem s 10x optickým zoomem.
  • Ve spojení s hlavním 108Mpx senzor pak dostaneme údajně až 100x hybridní zoom.
  • Ostatní specifikace vypadají také neuvěřitelně, ale uniklý výkon v benchmarku Geekbench je podezřele špatný.

Kolem Galaxy S11 se dnes zase roztrhl pytel se spekulacemi. Ty nejzajímavější informaci pocházejí z řeckého zdroje, který má už osvědčenou pověst, co se pravdivosti jeho úniků týče. Následující novinku musíme tedy brát vážně, a ne jí hned odepsat, že je něco takového nemožného.  

Proč mluvím, o něčem nemožném? Podle těchto zpráv má nabídnout Galaxy S11 a Galaxy S11+ zcela nový “Vesmírný zoom”. Jedná se o šílený 100x hybridní zoom, který vznikne kombinací fotek z opět bláznivého 48Mpx teleobjektivu s 10x optickým zoomem a 108Mpx hlavního fotoaparátu. Ano, 10x násobný optický a 100x hybridní zoom. Samsung tedy údajně rovnou zdvojnásobí současné maximum, které nabízí Huawei P30 Pro a Xiaomi Mi Note 10

Ostatně kolem Galaxy S11+ máme dnes celkově spoustu informací. Pořád nevíme, jak bude tento nejdražší model vypadat, ale je jisté, že bude zdaleka největší. Telefon se pochlubí dle nejnovějších informací skutečně 6,9palcovým Quad HD+ SAMOLED displejem se 120 Hz. Průstřel uprostřed čela je samozřejmostí. Hlavní chloubou bude však hlavní 108Mpx fotoaparát druhé generace, zmiňovaný 48Mpx teleobjektiv s 10x optickým zoomem, zatím neznámí širokoúhlý objektiv a ToF senzor. 


Pod kapotu se schová Exynos 990 či Snapdragon 865 v Americe. Ty podpoří 8 GB RAM a 256GB úložiště v základu. Nechybí velká 4900mAh baterie nebo možnost natáčet 8K videa v 30 FPS. A to všechno se má odhalit v podobě Galaxy S11+ již 11. února a následně začne 6. března prodej za 999 dolarů, tedy v přepočtu s daní nějakých 28 tisíc korun

Hardware zní takto na papíře naprosto úžasně, ale jestli bude S11+ vypadat jako menší Galaxy S11 a Galaxy S11e na renderech, tak by mě osobně design stále dost odrazoval. Doufám, že bude vypadat ten nejlepší model vážně trochu jinak. A když už jsem byl u Galaxy S11, ta se dnes objevila ve své 5G verzi údajně v benchmarku Geekbench. 

Tento benchmark berte však naopak s hodně velkou rezervou. Telefon si totiž vysloužil pouze 427/2326 bodů, což je velice málo. I Galaxy S10+ má dvojnásobný výkon na jedno jádro a zhruba stejný, nebo i vyšší ve více jádrech. Natož pak iPhone 11, který má o 200 % a 50 % vyšší výkon. Výkon je spíše na úrovni iPhonu XR. Tato nízká čísla má přitom Samsung i přesto, že benchmark ukazuje nový Exynos 990 (kódové označení 9830) a 12 GB RAM. Zároveň je však frekvence procesoru jen 1.95 GHz, což je na dnešní dobu dost málo.  

Nemám tedy pochyb, že jde o podvrh, nebo o velice brzký prototyp, který ještě nefunguje na plné obrátky. Žádný výrobce nepředstaví další generaci své vlajkové lodi, která je slabší jak předchozí generace. Ten foťák zní ale neskutečně, už se nemůžu dočkat. Jen ještě upravte ten design... prosím.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.